هولوگرام سه بعدی

هولوگرام های سه بعدی از تصاویر سه بعدی ساخته می شود و کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد که باعث جلوگیری از جعل و تقلب می شود

برچسب هولوگرام سه بعدی


 امروزه هولوگرام بر روی همه مواردی که در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد وجود دارد. شما می توانید هولوگرام های مختلفی را بر روی گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی یا حتی کارت اعتباری مشاهده کنید. هولوگرام ها را می توان به سادگی در بیشتر محصولاتی همچون DVD ها و CD ها مشاهده کرد.برچسب هولوگرام سه بعدی کار را برای کاربران نهایی راحت تر کرده است. در این میان متقلبان و دزدها نمی‌توانند به سادگی محصولات مختلف را جعل کنند. برچسب های هولوگرامی در دنیای فناوری امروز به خوبی شناخته شده اند.

هولوگرام سه بعدی

هولوگرام سه بعدی چگونه کار می کنند

هولوگرافی یک فرایند جالب و منحصر به فرد است که به میدان نوری اجازه می دهد در یک مکان دریافت گردد و یک شیء جدید توسعه دهد. این تکنیک یک روش نهایی برای ضبط تصاویر دیجیتال است. مفهوم این برچسب ها بر اساس تقاضایی است که برای تایید هویت وجود دارد. با استفاده ازبرچسب های هولوگرام سه بعدی می توان به راحتی هویت محصول را شناسایی کرد. برچسب های هولوگرامی متعددی وجود دارد که شکستن آن بسیار دشوار است. سطوح تختی وجود دارد که تصاویر سه بعدی از اشیای واقعی را نشان می دهد. این موضوع بدین معنی نیست که برای دیدن چنین تصاویری باید عینک های مخصوص بپوشید.
هولوگرام سه بعدی

کاربرد هولوگرام سه بعدی

تولید کنندگان برچسب های هولوگرامی سه نوع هولوگرام را به صورت تجاری تولید می کنند و به خاطر این موضوع شناخته شده و مشهورند. پلیمر عکس،فیلم و هولوگرام برجسته از جمله این هولوگرام ها هستند. هولوگرام های برجسته را می توان در مقیاس وسیع تولید کرد. از این هولوگرام ها به طور گسترده برای بسته بندی محصولات، برچسب ها و مقاصد امنیتی استفاده می شود. Master origination (منشا برجستگی) یکی از مراحل مهم برای ایجاد برچسب های هولوگرام سه بعدی  است. در این مرحله، بخشی از نیکل مورد استفاده در آزمایشگاه و با استفاده از اپتیک های پیشرفته، شیشه های حساس به نور و نور لیزر ساخته می شود.هولوگرافی تصویری را ضبط می کند که توسط سیستم پرتاب بر روی شیشه های حساس به نور ایجاد شده است. شیشه با لایه نقره ای پوشانده می شود . بعد از این فرایندها، بخشی از صفحه نیکل هولوگرافی، اطلاعاتی همچون تصاویر هولوگرافی را به صورت افکت دو یا سه بعدی ضبط می کند. این فرایند با عنوان master origination (منشا برجستگی) شناخته می شود. سپس می توان ورقه های نیکل را با استفاده از این فرایند دوباره تولید کرد. تکنیک هولوگرافی را می توان در هر صنعتی مورد استفاده قرار داد.

بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.