هولوگرام هفت بعدی - 235

کد بلاگ : #237
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 8 اسفند 1397 18:55

فناوری هولوگرام هفت بعدی

همانطور که همه ما می دانیم فناوری در طول زمان با سرعت بالایی  دستخوش توسعه یافتن بوده است . دیروز عادت داشتیم که پیرامون هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی صحبت کنیم اما اکنون موضوع بحث ما فناوری هولوگرام هفت بعدی است . همگی ما راجع به فناوری هولوگرام های دو و سه بعدی خوانده ایم و بسیاری از شما این تکنولوژی ها را تجربه کرده اید .

به عبارت ساده هولوگرام به معنای دریافت و ضبط میدان نور به جای تصاویر است که می تواند بدون استفاده از عینک های مخصوص یا هر گونه وسایل بصری استفاده شود . این الگوی نور ثبت شده را بدین ترتیب ارائه می دهد . ما نه تنها شدت بازتابی نور بر سطح اشیاء را ثبت نمی کنیم بلکه اطلاعات فازی آن را نیز ثبت و دریافت میکنیم . بنابراین فناوری هولوگرام هفت بعدی درواقع همان ضبط هولوگرام با کیفیت توسط هفت پارامتر است . اگر بخواهیم تفاوت هولوگرام سه بعدی با هولوگرام هفت بعدی را بیان کنیم باید بگوییم تفاوت اصلی این است که موقعیت های زیادی در هولوگرام هفت بعدی لحاظ شده است که یک قسمت یا یک زمینه را احاطه کرده اند . هفت بعد به معنای هفت ابعاد یا پارامتر است . ما هر موقعیت را در فضای سه بعدی و موقعیت دید را در فضای دو بعدی توصیف می کنیم . علاوه بر این دو پارامتر وجود دارد که برای هر جهت شامل زمان و شدت می باشد . اگر ما بینایی چشمی و درک تصویر را به صورت موازی ذخیره کنیم تصویر با توجه به حرکت و موقعیت بیننده ظاهر میشود و هم زمان با او حرکت می کند

 

فیلم های هفت بعدی 

یک تیم ژاپنی به تازگی یک الگوی تصویری واقع گرایانه ای را ساخته است که میتواند بدون هیچ آسیبی مانند احساس سوختگی لمس شود . پیش بینی شده است که این فناوری به زودی مقرون صرفه به عنوان یک هولوگرام ارزان  تبدیل خواهد شد . به اندازه ای که بتوان در فروشگاه های دبی / سینما ها و دیگر مکان های عمومی استفاده شود . شما حتی در تلوزیون های معمولی نیز می توانید فیلم های هفت بعدی را تماشا کنید . من به این فکر میکنم که جهان در فضای هفت بعدی چه تاثیری را در زندگی و استاناندارد های آن برای ما ایجاد کند .در حال حاضر زندگی در یک جهان هفت بعدی را تجسم کنید . اینکه می توانید یک سخنرانی را در چندین کلاس درس در یک زمان ارائه دهید و مهم تر از همه اینکه شما می توانید سناریو سخنرانی خود را به جای تصور آنها ایجاد کنید . اکنون ما یک قدم به جلو حرکت می کنیم . زمانی که این فناوری بتواند مقرون به صرفه باشد میتواند دانش آموزان را قادر سازد تا سخنرانی خود را در اتاق نشیمن خود انجام دهد یا به گونه ای در کلاس حضور داشته باشد . چقدر جالب انگیز میشود اینکه در یک اتاق افرادی انگلیسی زبان با افراد دیگری در اتاق دیگر که به زبان اسپانیایی صحبت میکنند ارتباط برقرار کنند بدون اینکه مشکلی داشته باشند یا بخواهند مسافت زیادی را بر فراز اقیانوس ها طی کرده تا به جلسات خود برسند . بایستی از فن آوری های اینترنت که توانسته است افراد مختلف را از سرتاسر جهان به سوی هم متصل کند تشکر و سپاس گزاری کرد . هولوگرام هفت بعدی یک بعد جدید را به جهان امروزی نزدیک میکند و آن در بین مردم به هدف مشترک تبدیل شده است .شما میتوانید یکی از اجرا های آن را در یک زمینه پخش کنید . با کمک این شبیه سازی شما میتوانید حضور و تجربه ی معنوی را درک کرده و توضیح دهید . حتی میتوانید تجربه ی نزدیک به مرگ را توضیح دهید


شبیه سازی هولوگرافی

با کمک شبیه سازی شما میتوانید متوجه شوید که چگونه ذهنتان خاطرات را جمع آوری و ذخیره میکند . چگونه وقایع را متوجه می شوید یا اینکه آن ها را فراموش می کنید .

اساسا ذهن شما  خود یک طرح هولوگرافی است که خارج از زمان و فضا ایجاد شده است . هولوگرام نوعی فناوری بی پایان است که میتوانید تصور کنید . آن حتی هر جنبه از زندگی را تغییرخواهد داد . اگر ما اثرات جایگزین این فناوری را ببینیم میتوان آن را بیش از هرگونه فناوری دیگر مضر دانست . مثل این می ماند که میتوان آن را برای هدف نظامی استفاده کرد و به توافق دست یافت که این کار ممکن است منجر به درگیری شود .

اجرای کامل این فناوری میتواند تغییرات تاریخی در هر حوزه زندگی را به بار آورد . دستگاه ساخت هولوگرام و امکانات آن واقعا هیجان انگیز هستند . این فناوری هنوز در مرحله ی کار خود است . زمانی که آن به اجرا در بیاید اشکالی ندارد اگر بگوییم که میتوانیم جهان را براساس تخیلات خود مشاهده کنیم .