بررسی استاندارد محصولات با هولوگرام

کد بلاگ : #233
تاریخ انتشار : یکشنبه, 14 بهمن 1397 17:49
اغلب اوقات، محصولات جعلی موجود در بازار، مشتریان بیشتری را نسبت به محصول اصل آن جذب می‌کنند

بررسی صحت محصولات با استفاده از هولوگرام 

زمانی که یک محصول در بازار اراده می شود همزمان کپی آن محصول نیز در بازار عرضه می شود . در این زمان افراد جامعه  در تشخیص جنس اورجینال و فیک دچار مشکل می شوند هر دو محصولات شبیه هم هستند برچسب های کاغذی  هولوگرام یکی از جذاب ترین گزینه هایی است که شرکت ها از آن استفاده می کنند 

اغلب اوقات، محصولات جعلی موجود در بازار، مشتریان بیشتری را نسبت به محصول اصل آن جذب می‌کنند. کالای اصیل به‌ آسانی توسط فردی کپی می‌شود تا جبرانی به‌عنوان پول بیشتری باشد. آنها کار خود را با فریب دادن یک شخص عامی انجام می‌دهند. برای متوقف کردن آنها، شرکت‌ها برچسب‌های کاغذی هولوگرامی مختص به خود را دارند که روی محصول چسبیده است. هرکدام از این برجسب‌ها کد و شماره سریال محصول خود را دارد که برای بررسی هر‌گونه جعل کمک‌استفاده میشود.

شرکت ها و تولید کنندگان به راحتی می توانند محصولات خود را به وسیله برچسب‌های کاغذی هولوگرامی و هولوگرام ،  برای مشتریان خود محصولاتت را به راحتی قابل تشخیص کنند از میان انبوهی از محصولات و کالاهای بی کیفیت موجود در بازار، این یک راه ساده و در عین حال راهی خلّاقانه برای حفظ هویّت یک برند است.

برچسب های هولوگرامی کاغذی 

برچسب های هولوگرامی کاغذی در افزایش و ارتقا آگاهی درباره شرکت  کمک شایانی می نماید و بر میزان جذابیت محصول را افزایش می دهد هر چه یک برچسب رنگارنگ تر باشد جذابیت بیشتری در نظر مردم دارد .
شرکت ها و تولید کنندگان از مراکز طراحی برای نحوه طراحی برچسب های هولوگرامی و سفارش چاپ هولوگرام مشورت میگیرند . با این کار هویت شرکت ها حفظ می شود و آنها را قابل اعتماد می کند                        برای افزایش تقاضا و فروش محصولات باید تا سقف حداکثر تولید شوند، جذّاب و مفید باشند. یک محصول، بیشتر به‌خاطر جلوه‌اش خریداری می‌شود. اثبات جلو محصول به این معنی است که برچسب محصولات بخش مهمّی از آن‌ها است.

مزایای برچسب کاغذ هولوگرامی


 اثبات یا متفاوت نشان دادن محصول با سایر محصولات چالش بزرگی را ایجاد میکند. این شرکت‌ها متخصصان زیادی را استخدام می‌کنند، برای سازمان‌ها تبلیغ می‌کنند و خود را متفاوت‌تر از بقیه نشان دهند. این تنها مشکل آن‌ها نیست، بزرگترین تنش آنها حفظ محصولاتشان از جعل شدن است و محصولات تقلّبی به جذب تصویر کالای اصیل و برند آن خدشه وارد می‌کند.

شرکتها برای سهولت فرایند از برچسب های کاغذی هولوگرامی برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند برچسب ها به حفظ اصالت محصول و برند کمک می کنند برچسب های کاغذی هولوگرام ارزان  برای تبلیغ کردن یک محصول  یا برند  مورد استفاده قرار می گیرند این کار نه تنها برای کمپانی، بلکه برای مشتری نیز مفید است. بنابراین آنها می‌توانند به‌خوبی از محصول اطلّلاعات کسب کنند و همچنین بهترین بهره را از آن ببرند. همچنین برای مردم عوام نیز می‌تواند مورد‌استفاده قرار بگیرد. تمام جزئیات و محتوای یک محصول روی آن درج و توصیه شده است. این کار هیچ سوال یا ابهامی در ذهن مشتری باقی نمی‌گذارد و گاهی در زمان کسی که سوالی از محصول دارد، به روش های مختلف صرفه‌جویی می‌کند.

 انواع هولوگرام‌


هولوگرام ها دسته بندی های متفاوتی دارند و از لایه های مختلفی تشکیل می شوند . به برخی از دسته بندی های انواع آن هادر زیر اشاره می شود .
یک هولوگرام از دو لایه ی اصلی به نام های لایه ی فوقانی و لایه ی زیرین ساخته می شود .این لایه ها بسته به انواع هولوگرام میتواند بیشتر شود .


هولوگرام استریوگرام


این نوع هولوگرام یه هولوگرام دارای حرکت است و نحوه ی تشکیل آن بدین صورت است که از تصاویر متحرک در فریم های مختلف به صورت جداگانه بر روی سطوحی که به نور حساس هستند ثبت می شود . نورپردازی به هر یک از فریم ها با توجه به توانایی و حساسیت سطح می تواند افزایش یابد .


هولوگرام پالسی


برای تشکیل این نوع هولوگرام عملیات میانی که شامل تهیه ی هولوگرام اصلی و به دست آوردن فرم نیکلی می باشد حذف شده و لیزر را به صورت مستقیم به فتوپلیمر می تاباند . به خاطر اینکه لیزری که برای این عملیات استفاده می شود پالس نام دارند به آن هولوگرام پالسی می گویند .
مزیت این لیزر نسبت به سایر لیزر ها این است که می تواند در میلی ثانیه نور پردازی بیشتری کند .از این نوع برای عکاسی چهره بسیار استفاده می شود .


هولوگرام های شناسایی


از این نوع هولوگرام بیشتر بر روی کارت های شناسایی استفاده می شود واین هولوگرام ها شفاف هستند .این هولوگرام جنبه ی امنیتی و محافظتی دارد ، باعث افزایش طول عمر کارت می شود و از جعل کردن کارت ها جلوگیری می کند . به دو صورت می توان این هولوگرام را بر روی کارت های شماسایی نصب کرد یکی به صورت هات استمپ و یا چسباندن به شیوه ی معمولی .مزیتی که روش هات استمپ دارد امنیت بیشتر آن است .


هولوگرام های نوار چسبی


این نوع  برای مواردی که نیاز به امنیت بسیار بالا دارند استفاده می شود . موارد استفاده ی آن در پاکت نامه ها ، کارتن ها و جعبه ها است . وجود این نوار چسب به منزله ی اصل بودن ، آکبند بودن است .
بر روی این هولوگرام ها نوشته های بسیار ریزی وجود دارد که فقط با دستگاه های لیزر قابل خواندن است .این نوار چسب ها قابلیت این را دارند که از حالت نواری خارج شده و به برچسب تبدیل شوند . این کار به کمک دستگاه دایکات قابل انجام است .


هولوگرام دارای متن پنهان


برای ساختن این نوع هولوگرام قسمت هایی که دارای متن هستند به صورت شفاف بر روی یک شیشه ی مشکی قرار می گیرند و سپس آنها را در معرض لیزر قرار می دهند . این متن ها به دو صورت هستند یا قابل بازخوانی هستند . یک سری از متن ها فقط در زیر نور لیزر قابل خواندن هستند و نوع دوم که باید به کمک فیلم های decodefilm خوانده شوند


هولوگرام دو بعدی و سه بعدی


هولوگرام ساخته شده به این شیوه عمق بسیاری دارد چرا که این نوع هولوگرام دو لایه هستند ، در یک لایه هولوگرام دوبعدی که معمولا در لایه ی تحتانی قرار میگیرد و هولوگرام سه بعدی که در لایه ی فوقانی قرار می گیرد . برای افزایش امنیت این نوع هولوگرام انواع دیگر  مانند متن پنهان ، میکرونی و … می توانند قرار بگیرند .


هولوگرام جنبشی


بیشتر جنبه ی امنیتی دارد و برای تهیه ی آن از هولوگرام های دو بعدی ، سه بعدی استفاده می شود . اگر به این هولوگرام ها از زاویه های مختلف و به صورت پیوسته نورپردازی شود هولوگرام های جنبشی ساخته می شود .