نسل جدید گوشی های انعطاف پذیر باصفحه نمایش سه بعدی

0 | 0
کد بلاگ : #93
تاریخ انتشار : جمعه, 24 اردیبهشت 1395 16:22
تعداد بازدید : 443
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نسل جدید گوشی های انعطاف پذیر باصفحه نمایش سه بعدی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
آنچه از فیلم‌های علمی تخیلی و ذهن پرتخیل و خلاق گیک‌های تکنولوژی که آینده گجت ها با هولوگرافی درآمیخته است. گجت‌هایی انعطاف‌پذیر که به راحتی می‌توان آنها را خم و یا حتی رول کرد.

گوشی هوشمند انعطاف پذیر هولوگرافیک

محققان دانشگاه کوئین، به تکنولوژی دست یافتند که آن را اولین گوشی  هوشمند انعطاف‌پذیر هولوگرافیک نامیدند. اولین نسل این گوشی های اندرویدی «هولوفلکس» نامیده شده‌اند.وقتی هولوفکلس را خم می‌کنید، صفحه نمایش لمسی اچ‌دی این قابلیت را دارد که تصویری سه‌بعدی را نشان دهد که برای مشاهده آن نیازی به عینک مخصوص نیست. سنسور تعبیه شده در این گجت به کاربر این امکان را می‌دهد که اشیاء را در محور z ببیند و دیدی سه‌بُعدی به تصویر می‌بخشد.دکتر ورتگال، از محققان این پروژه می‌گوید: "هولوفلکس تجربه جدیدی از کار با گوشی هوشمندتان به ارمغان می‌آورد. این فناوری گامی نو در راستای پخش تصویر و ویدئو سه بعدی بدون استفاده از عینک مخصوص است."


کاربرد گوشی های هولوگرافیک

استفاده‌های متعددی از این فناوری می‌توان کرد. در تصویر بالا می‌بینید که کاربر می‌تواند دسته قوری را در یک تصویر سه بعدی جابه‌جا کند. از این فناوری حتی می‌توان در بازی‌هایی همچون پرندگان خشمگین و حتی کنترل عمق دوربین برای انجام ویدئو کنفرانس هولوگرافیک استفاده کرد.

ویژگی های تصویر در گوشی های سه بعدی

دکتر ورتگال در این‌باره می‌گوید: "هنگامی که گوشی را خم می‌کنید، تصویر فرد مقابل را طوری می‌بینید که انگار جلوی روی شماست. چهره فرد به‌گونه‌ای تصویر می‌شود که از هر زاویه‌ای به آن بنگرید طوریست که انگار دارد به شما نگاه می‌کند."این گوشی با پردازنده 1.5 گیگابایتی اسنپ دراگون 810 و یک رم 2 گیگابایتی می‌تواند به خوبی کار کند.هولوفیکس هنوز در حد یک نمونه اولیه است و با این‌که به تولید انبوه نرسیده گامی بلند در عرصه گوشی‌های هوشمند و صنعت هولوگرافیک است. شاید آینده گوشی های هوشمند شبیه آنچه در سری فیلم‌های جنگ ستارگان دیده‌ایم، گجت هایی به باریکی یک ورق کاغذ و نمایشگر آنها تنها با استفاده از انعکاس هولوگرام باشند.


“ نسل جدید گوشی های انعطاف پذیر باصفحه نمایش سه بعدی ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.
طراحی، بهینه سازی و بازاریابی آنلاین توسط وب سپنتا