هولوگرام و آینده مجازی مراقبت های بهداشتی

0 | 0
کد بلاگ : #85
تاریخ انتشار : جمعه, 8 آبان 1394 15:17
تعداد بازدید : 488
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هولوگرام و آینده مجازی مراقبت های بهداشتی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
درمانگاه مجازی USC اولین بیمارستانی است که از فناوری جدید برای ایجاد مراقبت بهداشتی به صورت شخصی و قابل دسترس استفاده کرده است .

نقش هولوگرام در صنعت پزشکی

درمانگاه مجازی USC اولین بیمارستانی است که از فناوری جدید برای ایجاد مراقبت بهداشتی به صورت شخصی و قابل دسترس استفاده کرده است . در افتتاحیه ی کنفرانس سالانه ی محاسبات بدن USC که در اوایل این ماه برگزار شد ،دکتر لسلی ساکسون(Lesli Saxon )،متخصص قلب وبنیانگذار کنفرانس، ویدئوی کوتاهی را برای جمعیت متخصصان فناوری و متخصصان پزشکی به نمایش گذاشت. در این ویدئو، او در جلوی دوربین ایستاده بود درحالیکه تصویرش به صورت زمان واقعی به عنوان یک هولوگرام برای بیمارانش در دبی نشان داده میشد.ساکسون از بیمارانش در مورد نشانه ها و علایم بیماری سوال کرد، مشکل را تشخیص داد ودرمانهای مورد نظر را تجویز نمود و بدون اینکه آنجا را ترک کند ملاقات چهره به چهره با آنها داشت .

هولوگرام در پزشکی

فناوری های مجازی مراقبت های پزشکی

این همان چیزی است که ساکسون به نام تماس خانگی هولوگرامیمی نامد و بخشی از درمانگاه مجازی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است که اخیرا اعلام شده است و از فناوریهایی مانند واقعیت مجازی ،هوش مصنوعی ، اپلیکیشن موبایل و وسایل پوشیدنی برای مراقبت های بهداشتی به صورت شخصی و قابل دسترس تر استفاده خواهد کرد . درمانگاه بر اساس این عقیده بنیان گذاری شده است که همانطور که در فرهنگ و جامعه تغییراتی رخ داده است ، انقلاب و تحول جدیدی در پزشکی و مراقبت های بهداشتی نیز رخ داده و همین مورد را در صنعت پزشکی نیز شاهد خواهیم بود.ساکسون می گوید: "این واقعیت در حال حاضر برای تبدیل مراقبت های بهداشتی سنتی و تبدیل سیستم مراقبت های بهداشتی دیجیتال است .بنابراین ما می توانیم برای بیماران سراسر جهان مراقبت های بهداشتی را فراهم کنیم که در آن مناطق قبلا چنین مراقبت هایی وجود نداشته است.همچنین می توان اطلاعات و داده های مورد نیاز بیمار را نیز تامین نمود."

هولوگرافی در پزشکی

 فناوری تماس خانگی هولوگرام

بنابراین این مرکز در حال توسعه ی دو فناوری جداگانه اما به هم پیوسته ،همزمان با راه اندزی کلینیک است . اولین فناوری تماس خانگی هولوگرامی است که ساکسون در ویدئوی خود به نمایش گذاشت و به متخصصان اجازه می دهد بیماران خود را در هر جایی که هستند ویزیت نمایند . برای افرادی که دارای بیماریهای سخت و نادر هستند و در نزدیکی محل زندگیشان نیز بیمارستان خوب و مجهزی وجود ندارد ، این فناوری می تواند یک نور امیدی باشد . همچنین برای افراد مختلف از گوشه و مناطق دور دست جهان، دسترسی به مراقبت های بهداشتی فراهم خواهد شد .
دومین فناوری اپلیکیشنی است که از کاربران سوالاتی در مورد سن، شرایط پزشکی و بیماریها می پرسد و سپس در مورد درمان های مختلف موجود اطلاعاتی را برای او فراهم میکند. برای جمع آوری این داده ها و اطلاعات، مراکز ، افراد و پایگاههای مختلفی همچون سایت Dr.evidence و اداره ی غذا و داروی آمریکا همکاری کرده است تا پایگاه داده ی به روزی برای درمان و داروهای جدید در اختیار متخصصان قرارگیرد . هدف نهایی ، قرار دادن اطلاعات در اختیار بیماران است . دکتر ساکسون در این‌باره اینگونه توضیح می دهد :" اگر شما تشخیصی در مورد یک بیماری داشته باشید، یافتن درمان مناسب برای آن کمی مشکل خواهد بود . مثلا بیماری ممکن است دچار بیماری سرطان سینه شود، اما اینکه سن او چقدر است و چگونه به این بیماری مبتلا شده است، تفاوت زیادی در افراد مختلف می کند .
با جمع آوری تمامی شواهد پزشکی که در مورد شرایط خاصی از بیماریها وجود دارد و آنالیز موقعیت های خاص ،می توان تصمیم درست و منطقی در مورد بیماری اتخاذ کرد . این بدان معناست که شما به عنوان یک بیمار اصلا نیازی نیست به مطب و یا بیمارستان ما مراجعه کنید ،ما به سراغ شما می آییم."نقش هولوگرام در پزشکی

 

 

تجویز نسخه از طریق هولوگرام

این محققان نسخه های تجویزی خود را بر اساس داده هایی تجویز می کنند که بسیار بهتر از بازدید یک بیمار است زیرا این کار دائمی و پیوسته است و دارای مفهوم واقعی است . آنها به خوبی می دانند شما کجا زندگی می کنید و چه کاری انجام می دهید .در برخی از مواقع اینکار اثربخش تر از سیستم مراقبت سلامتی خواهد بود.هنوز، همانطور که دکتر ساکسون اشاره کرده است، این سیستم یک سیستم کامل مراقبت بهداشتی نیست و برای جراحان و سایر متخصصان که نیازمند درمان تجربی و فوری هستند، افراد باید به مطب دکتر و یا بیمارستان ها مراجعه نمایند . اما با استفاده از فناوریهایی همچون واقعیت مجازی و هوش مصنوعی ، پزشکان قادر خواهند بود تا تعداد بیمارانی که می توانند هر روز ببینید را تا حد زیادی افزایش دهند. و شاید مهمتر از همه، بیماران دسترسی بی سابقه ای به داده های پزشکی و آخرین اکتشافات خواهند داشت . این تصادفی نیست که کلینیک مراقبت مجازی USC در پلایا ویستا قرار دارد. ساکسون می گوید:" آنها افرادی هستند که دوست دارندزیر ساخت های مراقبت بهداشتی را برای افراد فراهم نمایند .هنوز هم تامین کننده های جدیدی در حال اضافه شدن به این زیر ساخت هستند."

“ هولوگرام و آینده مجازی مراقبت های بهداشتی ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.