هنر بسته بندی کالا

0 | 0
کد بلاگ : #30
تاریخ انتشار : شنبه, 7 بهمن 1391 15:20
تعداد بازدید : 2040
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هنر بسته بندی کالا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تحریک دید یک مشتری یک از اهدافی است که هنر بسته بندی دنبال می کند.

نقش خلاقیت در لیبل بسته بندی

درست است که در اغلب موارد لیبل و بسته بندی ها دید درستی از محصول را نمی توانند به مشتری ارائه دهند اما می توانند احساسات آنها را تحریک نموده و به راحتی با خریداران ارتباط برقرار نمایند.وجود خلاقیت به عنوان یکی از شاخصه های اصلی بسته بندی از عوامل مهم تأثیر گذاری محصول به شمار می آید. طراحی گرافیکی بسته های محصولات بی شک یکی از مهم ترین و مشکل ترین گرایش های گرافیک به شمار می آید و دلیلش هم کاملا مشخص است. نوع کار خروجی شما (که مطمئنا یک کار گروهی است !) در معرض دید و قضاوت هزاران مصرف کننده و یا کارشناس شرکت تولید کننده قرار خواهد گرفت و ظرافت طرح شما و منحصر به فرد بودن آن بسته به نوع موضوع تبلیغ تنها چیزی است که چشم آنها را نوازش خواهد داد.
لیبل بسته بندی

نقش لیبل بسته بندی در ارزیابی محصول

امروزه به هر کالایی که نگاه می کنید نمای خاصی از نمایش در آن رده را مشاهده می کنید. از آنجایی که بیشتر مردم در انتخاب نوع کالای خود به دلیل رقابت سخت شرکت های تولید کننده در نوعی سردرگمی نسبی به سر می برند و توان ارزیابی محصولات در زمینه هایی مانند لوازم شوینده، آرایشی، غذایی و … به دلیل هم سطح بودن شرکت های تولید کننده اصلی و یا خود ماهیت محصول را دارا نیستند. اینجاست که یک ایده نو برای نمایش محصول شرکت خاصی گوی سبقت را از دیگران برده و در بازه زمانی مشخصی منجر به سود هنگفت از فروش محصول مورد نظر برای آن شرکت خواهد شد.
غیر از مواردی که بیان شد مولفه هایی چون مقاوم بودن لیبل و بسته بندیبسته به نوع کالای هدف نیز بر ارجحیت یک بسته بندی تجاری کمک شایانی خواهد کرد. به همین علت در کنار مختصصین گرافیک حتما باید از افراد آگاه به این امور هم استفاده کافی صورت بپذیرد. هر تولیدی بسته به ماهیت خود رنگ خاص خود را می طلبد و طراح می بایست با دانش و اطلاع کافی دست به انتخاب رنگ بزند.

 لیبل بسته بندی

طراحی لیبل بسته بندی کالا

طراحی لیبل و بسته بندییکی از مهم ترین زیرشاخه های هنر تبلیغات است و نقش ارزنده ای را در جریان اقتصادی جوامع بازی می کند. باید تأکید شود که صادرات کالاها بیش از آنکه به کیفیت محصول وابسته باشد در گرو طراحی خوب بسته بندی و مورد پسند خریدار است. طراحی لوگوی مناسب و متناسب با موضوع تولیدات، بر اساس معیار های بین المللی و عاری از هرگونه کپی برداری، نهایت استفاده از واژه "نوآوری"، استفاده از فونت های خاص به گونه ای که ماهیت زمانی و ملیتی محصول را مشخص کند، آشنایی به تاریخچه محصول و از همه مهم تر هنر تبلیغات با آن معیار های علمی اش (دانش تبلیغات) از مهم ترین مولفه هائی هستند که باید به آنها توجه ویژه شود و نهایتا تولید این تبلیغ باید بهترین پیام در موضوع کالا را به ذهن مخاطب القا کند. در واقع قرار است این پیام به شکلی در ذهن مصرف کننده بنشیند که ملکه ذهن او شده و برای صاحب کالا بابت هر ریالی که می پردازد بازده مناسبی داشته باشد.

لیبل بسته بندی

تبلیغات در لیبل بسته بندی

شک نکنید در دنیا آژانس های تبلیغاتی موفق را یک تیم تشکیل می دهد که متشکل از کارگردان هنری است که به گرافیست می گوید چه کاری باید انجام دهد و ایده کلی را نیز او می دهد و همچنین به کار گرافیست برای آنکه از محدوده خواسته شده خارج نشود، نظارت می کند. در هر صورت یک کار گروهی و ترکیبی از هنر گرافیک و هنر لیبل و بسته بندی به همراه معیار هایی که بیان شد مطمئنا نتیجه ای جز ارتقای محصول طراح و کارفرما را نخواهد داشت. حال انتخاب با شماست!
در بسته بندی برخی محصولات ایده ی طراح و مفهوم مورد نظر او قابل توجه است. در برخی به قدری سادگی وجود دارد که توجه شما تنها به برند جلب می شود و در برخی با استفاده از ترکیب رنگ و تلاش برای جلب توجه بیننده، زیبایی کار دو چندان شده است. درست است که در انتخاب نوع طراحی دید طراح کاملا دخیل است اما باید قبل از انتخاب هر فرم و قالب خاصی به مخاطب، مفهوم تبلیغ کالای مورد نظر مورد توجه باشد.

“ هنر بسته بندی کالا ” 

هنر بسته بندی کالا - 88

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.