هولوگرام تکنولوژی تخیلی

0 | 0
کد بلاگ : #230
تاریخ انتشار : سه شنبه, 4 اردیبهشت 1397 16:29
تعداد بازدید : 336
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هولوگرام تکنولوژی تخیلی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شاید این سوال نیز برای شما پیش آمده باشد که آیا هولوگرام تکنولوژی تخیلی است ؟ هولوگرام ها ماورای داستان های علمی تخیلی اند ولی تکنولوژی واقعی کاملا متفاوت از چیزی هستند که مردم به آن می اندیشند.

آیا هولوگرام تکنولوژی تخیلی است


شاید این سوال نیز برای شما پیش آمده باشد که آیا هولوگرام تکنولوژی تخیلی است ؟ هولوگرام  ها ماورای داستان های علمی تخیلی اند ولی تکنولوژی واقعی کاملا متفاوت از چیزی هستند که مردم به آن می اندیشند.
در آپریل سال گذشته طی جلسه ای در پارلمان اسپانیا اعتراضات گسترده ای علیه قانون جدید کاهش آزادی های نظامی صورت گرفت.این قانون جدید که از روی حسن تعبیر"قانون دفاع از شهروندان "نامیده شده بود،تجمع افراد در اطراف ساختمان های دولتی را ممنوع کرده بود. طی هزاران تظاهرات شعارهایی علیه این رویه جدید سرداده شد.افراد زیادی نیز دستگیر شدند.
از آن جا که تظاهرات از طریق یک پروژکتور هولوگرافی نمایش داده شده بود ،هیچ یک از اتفاقات ذکر شده صورت نگرفته بود.طی یک ویدیوی آنلاین تمامی اتهامات علیه برخورد با آزادی محکوم شده بود.
تظاهرات مادرید بازتاب رسانه ای زیادی در پیش نداشت ولی تظاهرات هولوگرامی طرفداران بسیاری را در خط های خبری به دست آورده بود.کمتر از یک سال گذشته بزرگترین گردهمایی انتخاباتی در هندوستان به وقوع پیوست.نرندا مودی نخست وزیر جدید هندوستان هیئت های هولوگرامی را در 1400نقطه رهبری می کرد.به نقل یکی از سر خط های خبری میکاییل جکسون پس از مرگ در جشنواره ی موزیک سال 2014 اجرای هولوگرافی  داشت که از سویی جالب توجه و از سوی دیگرانزجار آور بود.

تکنولوژی هولوگرام

هولوگرام ترکیبی از واقعیت و دنیای مجازی


در واقع هولوگرام ها ترکیبی از واقعیت و دنیای مجازی اند .محصولات پرطرفدار و تبلیغات در آینده مانند leapوmicrosoft hololensدر تلاش برای ایجاد تحول های هولوگرافی در زندگی روزمره (ارتباطات ،طراحی ،مهندسی و..)اند .در حقیقت هولوگرام ها نوعی نمایش پرزرق و برق اند که به گونه ای نمایانگر هیجان افراد به فعالیت های تکنولوژی است .
امروزه اکثریت افراد به سبب وجود تکنولوژی های روز مانند تلویزیون وسینما با تکنولوژی هولوگرام  کاملا آشنا هستند.
واقعیت های هولوگرافی بسیار خسته کننده به نظر می آیند.پرندگان رنگارنگ بر روی کارت های اعتباری برای محافظت از جعل ،باب سازنده ی برچسب های کودکان ،قاب های پر زرق و برق گوشی های آیفن از این نمونه هولوگرافی ها به شمار می آیند. جدید ترین ابداعات هولوگرافی با وسایل تقلب نشانه گذاری می شوند از این نمونه هولوگرافی به انتشارات چاپ محدود وینیل که هولوگرام فرشته ی بال دار بر روی آن حک شده است ،می توان اشاره کرد.

هولوگرام

بهترین نمونه هولوگرام واقعی


تاکنون بهترین نمونه های هولوگرام های واقعی نسخه های جادویی مادام به شمار می آید:تصویر هولوگرافی ملکه الیزابت که پوشانده شده از الماس است ،در جواهرفروشی لندن به نمایش گذاشته شده است.هولوگرام دیگر مربوط به ماریو وارگاس نویسنده ی آرکیپایست که بازدید کنندگان را با کودکی خود آشنا می کند.
اکثر تکنولوژی ها که مدعی تولید تصاویر هولوگرافی اند ،در واقع هولوگرام اصلی به شمار نمی آیند.از اینکه هولوگرام ها به تصاویر شبح آلود وارگاس،لوییزا،کیمل ،مودی،توپاک و ام جی که تصاویر کامپیوتری ویا نمایشگرهای ویدیویی اند ،می توان اشاره کرد.هولوگرام واقعی تصویری است که انکسار لیزر نوری را در جهت بازتاب شده به جسم ثبت می کند.انواع متعددی از هولوگرام وجود دارد.هولوگرام های رنگین کمانی (که بر کارت های ویزا ثبت شده اند)زیر نور معمولی مشاهده می شوند.سایر هولوگرام ها نوردر نقطه ی مورد نظر هولوگرام تابانده و تصویر حاصل از آن بر روی صفحه تشکیل می شود.در برخی از ترفندهای هولوگرافی امکان چرخش تصاویر هولوگرافی بسته به زاویه ی تابش و موقعیت بیننده وجود دارد.

هولوگرام تکنولوژی تخیلی

پرده برداری از اولین تصویر هولوگرافی


دنیز گابر اولین برنده ی جایزه ی نوبل فیزیک در سال 1947 از اولین تصویر هولوگرافی پرده برداری کرد.تا به این سوال که آیا هولوگرام تکنولوژی تخیلی است پاسخ منفی دهد . این تصویر ناشی از تحقیقات گسترده ی وی در زمینه ی میکروسکوپ الکترونی بود.سن جانسون تاریخ دان علوم طبیعی در نسخه ی هولوگرافی خود چنین نوشت:با گسترش لیزر در سال 1960قابلیت های هولوگرافی گسترده تر شد ودر سال 1962دو گروه نحقیقاتی مجزا اولین هولوگرام های نوری را تولید کردند. زمانی که مهندس یوری دنیساک در حال توسعه ی تکنولوژی در شوروی بود امیت لیث و جری آپنتیک به طور مستقل به نتیجه ی آزمایشات گابررسیدند و امکان برجسته سازی تصویر در کارت های اعتباری و گواهینامه های رانندگی از آن زمان امکان پذیر شد.

هولوگرافی

رویای هولوگرام بسیارقدیمی تر از ابداع آن است


شرکت سازنده و احیا کننده ی هولوگرام "tupac"به کشور آمریکا باز می گردد.شرکت USAمانند سایر شرکت های تولید هولوگرام از تصاویر کامپیوتری "نه الگوهای تداخلی لیزری "برای ایجاد تصاویر سه بعدی در فضا استفاده کرده است.دانشمند بریتانیایی جان هنری پیپر pepper ghostرا در قرن نوزدهم به روز رسانی کرد.در این هولوگرام یک آینه ویک سطح بازتاب دهنده ی زاویه ی 45درجه مورد نیاز است .شرکت USAدر این هولوگرام به جای آینه از یک فویل باریک مایلار استفاده می کند.
اگر چه اهمیت یک هولوگرام به مهمی پیام حامل آن نیست.برای نمونه هولوگرام مایکل جکسون را در نظر بگیرید که در آن از شش پروژکتور قوی اچ دی برای نمایش حرکات نمایشی افراد مشهور استفاده شده است.مایکل جکسون در جای دیگر بازسازی حرکات نمایشی افراد مشهور را نوعی حرکت مجازی می داند. پالس با طراحی یک تصویر برای تقلید تمامی حرکات ،گفتاروحالات مایکل جکسون گونه ای از گفتار بطنی را نمایش داد که در آن عروسک گردان دیده نمی شود.
در همان زمان پدیدار شدن مجدد جکسون سوالاتی در زمینه ی شخصیت حقیقی عروسک به وجود آورد.صورت جکسون نسبت به سال 1991 گرد تر و سفیدتربود.تنها چیزی که بینندگان آن را مشاهده می کردند تصویر یک ماسک بود که در بدن یک انسان به کار گذاشته شده بود.برخی دیگر مدعی این بودند که هولوگرام کاملا مشابه مایکل جکسون است.
تکثیر هولوگرام های مایکل جکسون می بایست با دقت بیشتری صورت بگیرد.هولوگرام لیا برای نخستین بار به صورت یک دخترک رنجور که در پیکره ی یک تندیس قرار گرفته بود،ظاهر شد.برای لوک ثابت شده بود که لیا یک 

مراقبت از هولوگرام


لحظه ی فیلم برداری شده در جشنواره ی BILLBOARDبسیار مبهم بود وحضار سعی در درک مفهوم واقعی هولوگرام داشتند.هولوگرام ها در جهان حقیقی دنیایی اسرار آمیزبودند که در آن امکان وقوع هر گونه حادثه ی غیر قابل برنامه ریزی وجود دارد.
به علاوه هولوگرام ها نیز یک تصویر خیالی اند.همچنین هولوگرام ها گروهی جستجوگر در حقایق نهفته ی جهان هستند.ویدیوهای بسیاری در you tubeوجود دارد که حقایق پنهان جنگنده های رباینده وUFOرا در قالب هولوگرام رونمایی می کند.این کاربرد هولوگرام ها در اشکال متفاوت هواپیما ،ماه و...پدیدار می شوند.

“ هولوگرام تکنولوژی تخیلی ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.