تکنولوژی های جدید هولوگرام

0 | 0
کد بلاگ : #225
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 فروردین 1397 13:56
تعداد بازدید : 133
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تکنولوژی های جدید هولوگرام
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تعدادی از تکنولوژی های جدید هولوگرام که در حال توسعه اند وجود دارد . بعضی ها مانند holoportation مایکروسافت , شامل سیستم های ضبط پیچیده سه بعدی هستند درحالی که بعضی دیگر مانند هولوگرام ژنراتور از آینه های ساده بر روی دستگاه های تلفن همراه برای ایجاد تصاویر سه بعدی ایجاد توهم حرکتی استفاده میکنند .

هولوگرام برای گوش های هوشمند


صفحه نمایش های واضح و شفاف در محیط خانه نوعی هولوگرام آزاد را نشان میدهد .
قبل از اینکه تصویر توپاک شاکور ( رپر معروف) توسط هولوگرام بر روی صحنه ظاهر شد وتصویری واقع گرایانه ایجاد کرد ,دانش هولوگرافی ذهن و تصورات بسیاری را به خود معطوف ساخته بود . اما در طی چند سال گذشته این تصورات به کمک تکنولوژی های جدید هولوگرام به طور قابل توجهی به واقعیت مبدل شد . holovit که اخیرا نمونه اولیه تولید هولوگرام را تایید کرده است , به دنبال منابع مالی در ایندیگووگو خود است . مجموعه های ضبط holovit و صفحه نمایش و نمایش های هولوگرام برای گوشی های هوشمند , تبلت ها , لپ تاپ ها و تلوزیون ها طراحی شده اند .

تکنولوژِ های جدید هولوگرامفناوری های جدید هولوگرام


تعداد دیگری از تکنولوژی های جدید هولوگرام که در حال توسعه اند وجود دارد . بعضی ها مانند holoportation مایکروسافت , شامل سیستم های ضبط پیچیده سه بعدی هستند درحالی که بعضی دیگر مانند هولوگرام ژنراتور از آینه های ساده بر روی دستگاه های تلفن همراه برای ایجاد تصاویر سه بعدی ایجاد توهم حرکتی استفاده میکنند .طرز کار holovit به گونه ایست که نوعی نمایش متحرکی را در صفحه نمایش شفاف ایجاد میکند .

واقعی سازی جلوه ها به کمک هولوگرام


این سیستم برای کار با دستگاه های بدون نیاز به پروژکتور یا تجهیزات خاص طراحی شده است . به عبارت دیگر , گوشی های هوشمند , تبلت ها , لپ تاپ و یا تلوزیون به هنگام رویارویی با صفحه نمایش holovit همانند یک پروژکتور عمل میکند . زمانی که آن را در فاصله ی مطلوب تنظیم کنیم , گویی تصاویر و ویدئو ها در اتاق نشیمن روشن ,جلوه ای واقعی پیدا میکنند که این به یک چالش مشترک در بین بسیاری از پروژکتور ها تبدیل شده است . یک نکته ی جالب در این زمینه این است که تنها آن محتوایی که فرمت شده است به عنوان یک هولوگرام لیزری عمل خواهد کرد .

تصاویر هولوگرافی بر روی صفحه نمایش holovit


تصاویر هولوگرافی که بر روی صفحه نمایش holovit نمایش داده میشوند سه بعدی واقعی نیستند ( به عنوان مثال 360 درجه) و تنها میتوانند در کنار نمایشگر ها مشاهده شوند . اما در نور کم این عمودی از طریق صفحه نمایش عمودی ناپدید میشود و نسخه تمام رنگی متحرک در هوا را ایجاد میکند . برخلاف پلت فرم ها , این نوع تصویرهولوگرام  برای نمایش نیازی ندارد تا یک میز کامل را به خود اختصاص دهد .
اگرچه هزاران فیلم هولوگرافی به طور گسترده در دسترس است , کاربران میتوانند هولوگرام دیجیتال خود را ضبط کرده و به اشتراک بگذارند . ضبط مجموعه قسمت های کوچک holovit دارای پایه و پس زمینه سیاه و سفید است . هر نوع دوربین حتی دوربین های هوشمند یا تبلت ها ( غیر از موارد خاص موجود در کیت )که در ضبط نمایش داده نمی شود , کار خواهد کرد .

کمپین های مختلف هولوگرامیکمپین های مختلف هولوگرامی


کمپین holovit indiegogo حدود 21 درصد از 18 هزار دلار آمریکا رابا سرمایه گذاری یک ماهه خود , به خود اختصاص داده است . این صفحه نمایش در سه اندازه ی مختلف از قیمت 79 دلار آغاز میشود . دستگاه های تنظیمی ضبط و دیگر مجموعه های متعهد که شامل بازی های تلفن همراه هولوگرام ( ios و اندروید ) است و صد ها فیلم دیگرتحت عنوان هولوگرام مشاهده میشود . این گروه در دسامبر گذشته با موفقیت از کمپین kick starter برای توسعه ی نمونه های holovit حمایت کرد و ثابت کرد که فناوری این چنینی امکان پذیر است . شروع این راه اندازی در indegogo میتواند به عنوان نوعی تولید کامل در نظر گرفته شود . بنابراین اگر روند تولید طبق برنامه انجام شود , عوامل پشتیبانی میتوانند در اوایل ماه سپتامبرمجموعه های ضبط و نمایش holovit را عرضه کنند .


“ تکنولوژی های جدید هولوگرام ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.