ویژگى هاى لیبل و بسته بندى مطلوب

0 | 0
کد بلاگ : #22
تاریخ انتشار : شنبه, 7 بهمن 1391 14:39
تعداد بازدید : 1450
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ویژگى هاى لیبل و بسته بندى مطلوب
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
لیبل و بسته بندى به عنوان یکى از ابزارهاى مهم بازاریابى شناخته مى شود و شرکت ها و دولت ها براى افزایش توان رقابتى خود در بازارهاى داخلى و خارجى از آن سود مى برند.

نکات لیبل و بسته بندی مطلوب

در عصر حاضرمی بینیم که توجه خاصی به لیبل و بسته بندی محصولات می شود ، حتی در محصولات غذایی به جای توجه به کیفیت به نوع لیبل و بسته بندی توجه شده است.در فروشگاه های بزرگ برای جلب توجه مشتریان از محصولاتی که لیبل و بسته بندی زیباتر و شکیل تری در قسمت ورودی مشتریان استفاده میشود.محصوللات متفاوتی را در سراسر بازار می بینیم که با لیبل و بسته بندی متفاوتی مختص هر محصول در بازار تولید و عرضه می شود.
نکته دیگری که در لیبل و بسته بندی محصولات از اهمیت خاصی برخوردار است برچسب هولوگرام و بارکد است ،  زمانی که محصولی را انتخاب میکنید به تاریخ تولید و انقضای آن محصول هم دقت کنید.

لیبل و بسته بندی

ویژگی های لیبل و بسته بندی با کیفیت

امروزه از لیبل و بسته بندى فقط براى محافظت از کالا استفاده نمى شود، بلکه براى آن نقش ها و مسئولیت هاى زیادى قائلند. از جمله اینکه ارزش افزوده ایجاد کند و به خریدار پرستیژ و اطلاعات دهد. باید مشترى را جلب کند، جذابیت داشته باشد، شخصیت و شأن مشترى را حفظ کند و به مصرف کننده احترام بگذارد. فرهنگ و ارزش ها را در کشور هدف در نظر داشته باشد و از فرهنگى استفاده کند که براى مردم لذت بخش است. نوع و جنس مواد اولیه از نظر بهداشتى و ایمنى مناسب انتخاب شود و سلامتى در مورد مصرف را تضمین کند. گفتنى است نباید هزینه  لیبل و بسته بندى آنقدر زیاد باشد که بهاى فروش کالا را نسبت به کالاهاى مشابه غیر قابل رقابت کند. لیبل و بسته بندی باید طورى طراحى شود که دسترسى به کالا راحت و به راحتى قابل حمل باشد، به خود کالا لطمه نزند و مطابق با استانداردها، مقررات بازار و کشور مورد نظر باشد.


لیبل و بسته بندی

مواد مصرفى، قابل بازیافت باشد، تولید پسماند نکند و به محیط زیست لطمه نزند (در کشور آلمان مدت هاست جنبشى به نام «تفکر سبز» براى کنترل لیبل و بسته بندى در برابر آسیب به طبیعت به وجود آمده است). لیبل و  بسته بندى باید طورى باشد که قابلیت هدیه دادن را داشته و با شرایط آب و هوایى کشور مورد نظر همگون و هماهنگ باشد، اوزان کشور هدف را در نظر داشته باشد و فرهنگ و سلیقه و عادات خریداران در نظر گرفته شود و با ساختار بازار خرده فروشى سازگارى داشته و سطح درآمد و قدرت خرید مشتریان را در نظر داشته باشد. ترکیب صفات ظاهرى بسته تداعى کننده مشابهت و تلقین کننده کیفیت برتر و رنگ آمیزى و اشکال و خطوط و رنگ و طرح مبین خواص کالا باشد. مواد تشکیل دهنده کالا را اعلام و مخابره و آنالیز محصول را ذکر و نحوه مصرف رابیان کند. چنانچه خطراتى درمورد مصرف وجود دارد ذکر کند و شرایط نگهدارى و تاریخ مصرف و تاریخ تولید و قیمت و اندازه و حجم وزن و ارتفاع را بنویسد و به راحتى و با کمترین کوششى قابل رؤیت باشد.

“ ویژگى هاى لیبل و بسته بندى مطلوب ” 

ویژگى هاى لیبل و بسته بندى مطلوب - 77

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.