تکنولوژی هولوگرافی در هولوگرام ضد جعل

0 | 0
کد بلاگ : #210
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 9 اسفند 1396 15:33
تعداد بازدید : 208
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تکنولوژی هولوگرافی در هولوگرام ضد جعل
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در این مقاله با پرداختن به عوامل موثر در تاثیر هولوگرام امنیتی پیشرفت های احتمالی در زمینه ی تکنولوژی هولوگرافی در هولوگرام ضد جعل را بررسی و وتاثیر این تکنولوژی بر ابزارهای امنیتی غیرقابل نفوذ در آینده را بررسی می کند.

نقش تکنولوژی هولوگرافی در هولوگرام های ضد جعل


از اواخر سال 1970 هولوگرام به صورت ابزارهای غیرقابل نفوذ شناخته شد.در این مقاله با پرداختن به عوامل موثر در تاثیر هولوگرام امنیتی پیشرفت های احتمالی در زمینه ی تکنولوژی هولوگرافی در هولوگرام ضد جعل را بررسی و وتاثیر این تکنولوژی بر ابزارهای امنیتی غیرقابل نفوذ در آینده را بررسی می کند.در این مقاله تنها به تکنیک های خاص در هولوگرام ضد جعل و جعلی پرداخته نمی شود،در عوض به انواع پیشرفت های بدیع برای نگهداشتن هولوگرافی در رده ی تکنولوژی های غیر قابل جعل می پردازد.

هولوگرافی امنیتی غیر قابل جعل


موضوع این مقاله تکنولوژی هولوگرافی در هولوگرام ضد جعل است.در آغاز بهتر است بگوییم ایمنی غیر قابل جعل یک محصول و یا تکنولوژی نیست،بلکه یک سیستم فراگیر پویا است.هدف از این سیستم جلوگیری از کپی برداری غیرقانونی اسناد و یا محصولات است.هنگامی که از " دارندگان حق انتشار"سخن می گوییم به طور کلی به ذی نفعان جلوگیری از جعل مانند دول ،سازندگان برند تجاری اشاره می شود.علم هولوگرافی

پیشگیری از جعل به کمک هولوگرام


هر گونه بررسی درباره ی هولوگرام غیرقابل جعل با طرح این فرضیه آغاز می شود:چیزی که انسان ها قابلیت ساخت آن را ندارند چیزهای غیرقابل جعل است.با وجود زمان و سرمایه ی کافی افراد قادرند تمام چیزهای غیر قابل جعل را بسازند.تمام فاکتورهای مربوطه برای جلوگیری از جعل به کار گرفته شده اند که به صورت دو قانون زیر آورده شده اند.
ایمنی جلوگیری از جعل یک سیستم تکامل یافته است.
-دارندگان محصولات انتزاعی دائما در جستجوی معرفی راه های جدید برای جلوگیری از کلاهبرداری هستند.
-جاعلان داءما راه های شناسایی این تکنولوژی و تسلط بر راه های جعل را پیگیری می کنند.

تکنولوژی هولوگرام برای جلوگیری از جعل


تکنولوژی های ضد جعل به گونه ای طراحی شده اند تا نشان دهند جعل محصولات بیش از اینکه نافع باشد گران قیمت است.یکی از اقلام امنیتی هولوگرام است . یکی از مزیت های کلاهبرداری اجناس این است که جاعلان بسیاری از هزینه های اصلی دارندگان اصلی محصول مانند ابداع و ساخت را ندارد.تکنولوژی جلوگیری از کلاهبرداری باید به گونه ای باشد تا از مزیت های جعل جلوگیری کند و هزینه ی جعل محصول را بسیار گران تر از محصول اصلی کند.
در فرآیند جعل و جلوگیری از آن "زمان "نقش اساسی دارد.جعل ابزارهای امنیتی مانند برچسب امنیتی ،مواد بسته بندی خاص و...در مدت زمان طولانی بسیارآسان است.هم چنین جاعلان می توانند محصول را با بهای اندک همانند دارندگان محصول تولید کند.برای جعل یک محصول زمان ارتباط تنگاتنگی میان زمان و هزینه وجود دارد.امکان جعل محصول و ابزارهای مرتبطه ی با آن در مدت زمان کوتاه و یا چند روز بسیار دشواراست وبا تغییر ابزارهای امنیتی دراین مدت زمان کوتاه امکان جعل محصول از کلاهبرداران سلب خواهد شد.هولوگرام ضد جعل


نقش عوامل اقتصادی در جلوگیری از جعل محصولات

 

  • -امکان جعل محصولاتی که هزینه و ارزش بالایی دارند و دارای هولوگرام امنیتی  هستند ،دشوار است.
  • -به طور کلی برای ساخت یک محصول معتبرتلاش های بسیاری صورت می گیرد ولی امکان جعل آن با برنامه ریزی پیچیده شدنی خواهد شد.
  • -اگر جاعلان محصول هزینه ی اندکی برای جعل آن به کار گیرند مزیت بیش تری در به دست آوردن سود بیش تر نسبت به دارندگان محصول دارند.
  • -مصرف کنندگان به سبب جستجو در پرداخت هزینه ی کمتر محصولات تقلبی خریداری می کنند.

تکنولوژی هولوگرافی غیر تقلبی


هولوگرافی به عنوان یک ابزار امنیتی مزیت های بی شماری دارد.در این مقاله به تکنولوژی هولوگرافی در هولوگرام ضد جعل پرداخته شد . اول اینکه تولید هولوگرام اصلی زمان بر است و هزینه ی زیادی نیاز دارد ،اما تولید انبوه یک محصول هزینه ی اندکی پیش رو دارد.دوم اینکه در گذشته به دست آوری تجهیزات و تخصص مربوط به تولید انبوه برچسب هولوگرام دشوار بوده است.سوم اینکه هولوگرام ها کاملا متفاوت تر از برچسب لیزری هستند .چهارم ابزارها و لوازم کلاهبرداران به منظور جعل بر روی هولوگرام ها عمل نمی کند.
هولوگرافی علاوه بر مزیت ها مضراتی نیز دارند.به سبب برجسته بودن هولوگرام امکان کپی برداری ماشینی از آن ها بسیار آسان است.یک هولوگرافر حرفه ای رونوشت های نوری از هولوگرام لیزری که امکان تشخیص آن از نوع اصلی بسیار دشوار است به راحتی انجام می دهد.

اهمیت برچسب امنیتی برای دارندگان محصولات


تمامی تولید کنندگان ، وارد کنندگان محصولات تمایل دارند تا از امنیت محصولات خود مطمئن باشند برای همین منظور داشتن موارد زیر جزئی از مطلوبیت آنها است .

بعد از رونوشت اصلی محصول امکان سایر رونوشت ها فراهم می شود.

 

نقش هولوگرافی در جلوگیری از جعل


بر خلاف این مضرات ،هولوگرافی یک بازدارنده اصلی از کپی برداری محصول به شمار می آید.بنابراین اگر شرکت های تولید هولوگرام در صدد به دست آوردن سود بیش تری از این تجارت هستند باید آینده را در نظر بگیرند.این شرکت ها باید در نظر گرفتن آینده ی کنونی تکنولوژی هولوگرام که بسیار عملی و ارزان تر است از امکان جعل آسان محصولات در آینده ی نزدیک جلوگیری کنند. باید در تکنولوژی هولوگرافی پیشرفت های بیش تری نسبت به سال های آغازین هنگامی استفاده از نشان های نوری برای نخستین بار در جهان رایج شده بود ،به وجود آید.

 


“ تکنولوژی هولوگرافی در هولوگرام ضد جعل ” 

مطالب مرتبط

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.