نوآوری در هولوگرام

0 | 0
کد بلاگ : #196
تاریخ انتشار : سه شنبه, 19 دی 1396 12:12
تعداد بازدید : 357
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نوآوری در هولوگرام
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در طول سی سال گذشته , از زمانی که هولوگرام ها برای اولین بار در گذرنامه های سازمان ملل متحد به نمایش گذاشته شد , آنان در زمینه ضد جعل بودن و جعل شناسایی و با گذر از دستگاه های تایید هویت , تایید شده اند و توانسته اند داده های شخصی موجود در گذرنامه ها را به خوبی محافظت کنند

جلوگیری از جعل و تقلب توسط هولوگرام

طبق گواهینامه های رانندگی جعلی در ایالات متحده و گزارشات شین در دولت چین خبرگزاری شده که 40 درصد اقلامی که در چین به فروش میرسند یا دارای هولوگرام تقلبی هستند و یا دارای کیفیت بدی هستند . تایید شده که هنوز نتوانسته اند برای مجازات این جنایتکاران , خصوصا کسانی که در زمینه جعل شناسایی هستند , کاری انجام دهند و آنان همچنان به جنایت خود ادامه میدهند .


فن آوری پیشرفته هولوگرام

با این وجود دولت ها , سازمان های امنیتی و صاحبان برند از آخرین فن آوری پیشرفته هولوگرام راضی نیستند و به جدال با آن می پردازند . در طول سی سال گذشته , از زمانی که هولوگرام ها برای اولین بار در گذرنامه های سازمان ملل متحد به نمایش گذاشته شد , آنان در زمینه ضد جعل بودن و جعل شناسایی و با گذر از دستگاه های تایید هویت , تایید شده اند و توانسته اند داده های شخصی موجود در گذرنامه ها را به خوبی محافظت کنند . این اتحادیه بیشتر تحت حمایت اتحادیه اروپا قرار گرفت و در سال 2004 از پیش نویس استاندارهای برچسب های امنیتی خود برای پاسپورت استفاده کرد .این دیدار با قطعنامه ی شماره EC2252/2004 برای حداقل استاندارد ها مطابقت دارد . یک متغیر اپتیکی (OVD) یا دستگاه معادل آن که به اندازه میزان احراز هویت و امنیت که در حال حاضر در یک ویزا به طور یکسان استفاده میشود , بایستی بر روی صفحه اطلاعات جغرافیایی و ساختار های پراکنده ای که از زوایای مختلف در لامینت گرم (به صورت نازک ) مهروموم شده و یا به عنوان یک پوشش OVD یا برچسب بر روی ورقه ی غیر لایه ای داخل صفحه (به طور فلز کاری شده و جزئی الزام آور OVD ) باشد .فن آوری پیشرفته هولوگرام
  ورود فناوری هولوگرافی به کارت های شناسایی

از دیگر نکات مهم برای ورود فناوری های هولوگرافی به اسناد شناسایی , زمانی بود که سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری در سال 2002 مشخص کرد که گذرنامه باید از دستگاه های متنوعی چون هولوگرام برای جلوگیری از جعل اسناد , به ویژه پس از واقعه ی یازده سپتامبر استفاده کند.

نقش هولوگرافی در حفاظت از اطلاعات شخصی

امروزه هولوگرافی همچنان یک ویژگی امنیتی برای حفاظت از اطلاعات شخصی حیاتی در گذرگاه هاست . سیستم های مرجع kessing که در سال 2012 تخمین زد که بیش از 55 درصد گذرنامه ها از یک دستگاه اپتیکی برای محافظت از داده ها استفاده میکنند که از این مقدار 67 ( بودند (DOVIDSو یا نسبت به تغییرات جعل و تقلبی بودن تداخل داشتند .


نقش هولوگرام بر روی گذرنامه

نقش اصلی یک هولوگرام بر روی گذرنامه و سایر اسناد هویت ,عمدتا برای جلوگیری از جعل عکس و داده های شخصی می باشد . در غیر این صورت به عنوان اطلاعات متغیر شناخته میشود . با این حال توانایی هولوگرام برای ارائه حفاظتی موثر در پیگیری نوآوری , اختراع و تکامل تکنیک های هولوگرافی , هر دو اثر نوری و تکنیک های علم مواد , دستگاه های احراز هویت را ایجاد کرده اند که به راحتی قابل تشخیص هستند و با دقت کپی میشوند . آنان میتوانند با خیال راحت در فرایند تولید یکپارچه شوند و در برابر تقاضاهای سخت مورد استفاده قرار گیرند و به مدت ده سال استفاده شوند .

هولوگرام کارت شناسایی 


کپی برداری از طراحی هولوگرام امنیتی

مطمئنا هرچیزی میتواند کپی شود و صنعت هولوگرافی همچنان تلاش میکند تا در این زمینه به هدف برسد , اینکه هولوگرام های پیشرفته نیز میتوانند بازتولید شوند . موضوع مهم این است که هولوگرام ها با چه مقدار دقت میتوانند کپی شوند ؟ پاسخ این است که ویژگی های ذاتی هولوگرام به این معنی است که عمل دشواری برای تکنیک ها و جلوه های بصری وجود دارد برای اینکه 100 درصد دقت را درروند کپی برداری هولوگرام امنیتی که دارای طراحی عالی نیز هست را به کارگیرند . اینجاست که باید نسبت به ارزش طراحی های هولوگرام های امنیتی قدر دانی شود .


احراز هویت در کنار حفاظت از اطلاعات توسط هولوگرام

هولوگرامی که دارای کپی برداری ضعیفی است بیانگر این است که همه چیز آن طور که به نظر میرسد نیست . احراز هویت در کنار حفاظت از اطلاعات شخصی _نام , تاریخ تولد و عکس_باید اطمینان حاصل شود که آیا اطلاعات مربوط به گذرنامه , گواهینامه رانندگی , شناسه کارت ملی یا سایر آیتم های ID است یا نه. به طور موثر, هولوگرام نه تنها به عنوان یک ابزار باز دارنده برای حفاظت و احزار هویت ,بلکه به عنوان یک دستگاه شناسایی موثر عمل میکند و برای تشخیص اصل از جعلی بودن آسان تر میشود . تولید گذرنامه و به طور انتقادی , شخصی سازی دشوار است و از لحاظ فنی به صنعت هولوگرافی چالش آور است .


هولوگرام های فتوشاپی

با این وجود , تولیدکنندگان با پیشرفت های اخیر , از جمله یک نسل کاملا جدید از جمله هولوگرام های فتوشاپی شخصی که مطابق با داده های موجود در پاسپورت هستند , پاسخگوی آن هستند . امروزه علم مواد بخش مهمی را در اپتیک توسعه هولوگرافی ایفا میکند .در واقع , یک صفحه اطلاعات با پوشش فیلم نازک هولوگرافی اثبات شده است که تجارت غیر قانونی گذر نامه های دروغین به تلاش برای مطابقت شخص با عکس به جای تلاش برای تغییر گذرنامه واقعی منتهی شده است . فن آوری های پلی کربنات نیز سهم بیشتری از بازار گذر نامه و شناسه دریافت میکنند . در اینجا نیز صنعت هولوگرافی ظرفیت نوآوری و شایستگی فنی خود را از طریق ایجاد محصولاتی که به طور کامل به صفحه اطلاعات یا ساختار کارت متصل شده است نشان داده که این روندی حساس است .


هولوگرام اسناد شناسایینقش هولوگرام در سازمان های امنیتی

هولوگرام همچنین نقش مهمی در انتقال اسناد و مدارک موفق به مرحله ی بعدی توسعه را دارد . زیرا مقامات و سازمان های امنیتی همیشه به دنبال این هستند تا یک قدم جلوتر از کلاه برداران و باند های جنایت کار باشند . به عنوان مثال اینترپر که در حال حاضر با افزودن گذرنامه نسل دوم خود , باعث افزایش این فرایند شده است . زیرا آن به دنبال پیشرفته ترین ویژگی های موجود است .کاربرد های هولوگرام

واضح است که هولوگرام ها نه تنها دستگاه تایید هویتی مجاز است که کاربرد زیادی دارد , بلکه به طرز فزاینده ای این روزها دستگاه های چند منظوره شامل ویژگی های پنهان , کد و قابلیت روند خواندن گوشی های هوشمند تبدیل شده است . آن به عنوان ویژگی امنیتی موثر , چشمگیر و ارزش افزوده انتخاب برای محافظت از اطلاعات شخصی بحرانی در گذرنامه یا کارت شناسایی در برابر جاسوسی , جعل هویت و ... به شمار میرود .

 


“ نوآوری در هولوگرام ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.