روش ساخت هولوگرام سه بعدی

0 | 0
کد بلاگ : #192
تاریخ انتشار : یکشنبه, 4 دی 1396 16:07
تعداد بازدید : 192
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
روش ساخت هولوگرام سه بعدی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هولوگرام ها برای نخستین بار در حدود سال ها پیش به وجود آمد.در گذشته از تکنیک تاباندن لیزر نوری به سطح جسم و سپس ثبت این الگوهای تداخلی بر روی امواج نوری با استفاده از مواد مقاوم در برابر نور بوده است ،استفاده می کردند

کشف هولوگرام سه بعدی

ساتوشی کاواتا،میوتازاکی و هم تیمی های فیزیک فوتونیک در ژاپن راهی برای ایجاد رنگ واقعی اشیا را بااستفاده از پلاسمون ها هنگامی که مواد روکش دار نقره ای در نور سفید شست و شو می شوند در هولوگرام های سه بعدی  را به وجود  آورند.این اکتشاف نقطه ی عطفی  در توسعه ی هولوگرام های سه بعدیجدید به ایجاد شمار می آمد . محققان در این مقاله که در مجله ی علوم چاپ شده است یک سیب قرمز در ظاهر طبیعی را تعریف کرده اند .

روش ساخت هولوگرام در گذشته

هولوگرام ها برای نخستین بار در حدود سال ها پیش به وجود آمد.در گذشته از تکنیک تاباندن  لیزر نوری به سطح جسم و سپس ثبت این الگوهای تداخلی بر روی امواج نوری با استفاده از مواد مقاوم در برابر نور بوده است ،استفاده می کردند .بعدها هولوگرام های رنگین کمانی (هولوگرام های به کار برده شده  در کارت های شناسایی )به وجود آمدند .این هولوگرام ها  با تکنیک تابش نور سفید از میان یک نوار پلاستیکی که تصاویر متعدد از یک شی در آن بود ،به وجود آمدند .
روش تولید هولوگرام سه بعدی

روش تولید هولوگرام های سه بعدی

تیم اوساکا رویکردی جدیدی در پیش گرفت و در آن از لیزرو نور سفید استفاده کرد .در آغاز یک لیزر بر سطح یک جسم همانند سیب برای ایجاد الگوهای تداخلی تاباندند و در آن به جای یک لیزر رنگی از سه لیزر قرمز ،سبزو آبی استفاده کردند .سپس این الگوی تداخلی برروی ماده ی حساس که با نقره و دی اکسید سیلیکون پوشانده شده است جمع می شود .سپس یک نور سفید بر روی فلز روکش شده از الکترون های آزاد تابانده می شود .این عمل سبب تشکیل سطوح پلاسمونی می شود که  خود سبب تولید هولوگرام های سه بعدی می شود . این هولوگرام از تمامی زوایا قابل مشاهده است و رنگ آن نیز مانند رنگ اصلی شی  می باشد .

اخیرا از این روش تنها برای ساخت عکس ها و تصاویر به کار گرفته می شد و نتیجه ی حاصل از آن تنها بر روی ناحیه ی بسیار کوچکی نمایش داده می شد .با این وجود نتیجه ی این تحقیقات گامی بزرگ نه تنها درایجاد هولوگرام های واقعی به شمار می آید بلکه سبب ایجاد هولوگرام های سه بعدی متحرک می شود .


“ روش ساخت هولوگرام سه بعدی ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.