باریک ترین هولوگرام جهان

0 | 0
کد بلاگ : #183
تاریخ انتشار : سه شنبه, 3 آبان 1396 11:44
تعداد بازدید : 308
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
باریک ترین هولوگرام جهان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در این روند هولوگرام های دوتایی به یک سری از دیافراگم های فاز تبدیل شده و به مدولاتور نور فضایی آپلود میشوند ,سپس به فیلم باریک چاپ میشوند . در روش DLW نیازی به درمان زیر لایه ای پیچیده و فرایند های آماده سازی ماسک نیست . آنرا برای برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ را در مقایسه با روش های تولیدی که برای هولوگرام های متسورفراس استفاده میشود , مناسب است .

تولید هولوگرام های باریک

آن چیزی که به عنوان باریک ترین هولوگرام جهان عرضه میشود میتواند مقدار لوازم الکتریکی مصرفی مشتریان را پیشگویی کند . معرفی این هولوگرام های سه بعدی به قدری کافی است که بتواند به لوازم الکتریکی روزمره مانند گوشی های هوشمند , لپ تاپ و تلوزیون متصل شود . توسعه ی هولوگرام های باریک که برای کار با الکترونیک است نوعی چالش است . هولوگرافی در حال حاضر برای برنامه های کاربردی گسترده چون میکروسکوپ نوری ,تصویر برداری و نمایش سه بعدی و نیز در دانش مقایساتی کاربرد دارد اما برای اینکه هولوگرافی با دستگاه های مدرن با ابعاد کوچک ادغام شود نیاز است که آن با مقیاس نانو اندازه گیری شود .

هولوگرام باریک


هولوگرام های معمولی چگونه عمق سه بعدی را نمایش می دهند
؟


هولوگرام های معمولی فاز نور را مد نظر قرار میدهند تا توهم عمق سه بعدی را به نمایش بگذارند . برای ایجاد تغییرات فاز کافی , این هولوگرام ها باید در ضخامت طول موج های نوری باشند و برای ادغام با دستگاه های بسیار باریک مناسب نباشند . طبق تحقیقات تیم محققی RMIT که در حال کار با موسسه فتاوری پکن (BIT) است , این ضخامت را از بین برده و یک هولوگرام 60 نانومتری با ابعاد سه در سه میلیمتر را با استفاده از یک عایق توپولوژیک ایجاد کرد_یک ماده ی کوانتومی جدید که دارای ضریب شکست شاخص در لایه سطحی ,اما شاخص انشعاب فوق العاده در حجم است .

تصویر برداری هولوگرافی

این تیم تحقیقاتی مشاهده کرد که ورقه های نازک عایق توپولوژیک نانومتری به عنوان یک حفره رزوسانس در نور درونی به علت شاخص های انکسار نابرابر در سطوح فلزی و حجم آنها عمل میکنند . حفره های رزوسانس منجر به افزایش شیب فاز میشود که امکان تصویر برداری هولوگرافی را امکان پذیر میسازد . این تیم یک هولوگرام فازی باینری را بر روی کامپیوتر محاسبه کرد . سپس آنرا به فیلم نازک عایق توپولوژیک ضبط کرد . برای ساخت هولوگرام , یک سیستم نوشتار مستقیم لیزر DLW خانگی ساخته شد . در این روند هولوگرام های دوتایی به یک سری از دیافراگم های فاز تبدیل شده و به مدولاتور نور فضایی آپلود میشوند ,سپس به فیلم باریک چاپ میشوند . در روش DLW نیازی به درمان زیر لایه ای پیچیده و فرایند های آماده سازی ماسک نیست . آنرا برای برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ را در مقایسه با روش های تولیدی که برای هولوگرام های متسورفراساستفاده میشود , مناسب است .
هولوگرافیبازسازی تصاویر هولوگرافی

با روشن کردن یک پرتو لیزر بر روی سطح هولوگرام عایق توپولوژیک , تصاویر هولوگرافی از آن با یک زاویه طرح ریزی کوچک ده درجه پراکنده شدند . این تیم از یک CCD کانل رنگی برای گرفتن تصاویر بازسازی استفاده کرد . نانوگرام این تیم که نسبتا ساده بود بدون عینک سه بعدی دیده میشود و 1000 برابر نازک تر از موی انسان است . پروفسور مینگو گفت : ادغام هولوگرافی با الترونیک روزمره سبب بی اهمیت شدن صفحه ی نمایش میشود . یک هولوگرام پاپ آپ میتواند اطلاعات زیادی را ذخیره کند که به راحتی بر روی گوشی قابل نصب نیست ( از تشخیصات پزشکی گرفته تا آموزش , ذخیره سازی داده ها ,دفاع و امنیت سایبری ,هولوگرافی سه بعدی و دیگر نیرو های بلقوه برای تبدیل انواع صنایع است . این تحقیق موجب گامی رو به جلوی حرکت انقلابی میشود . پژوهشگر معروف زنگی یو گفته : مرحله ی بعدی برای این پژوهش ایجاد نوعی فیلم باریک سفتو سخت است که میتواند بر روی صفحه نمایش ال سی دی قرار داده شود تا صفحه ی نمایش را فعال کند . آن شامل هولوگرافیسه بعدی است که اندازه ی پیکسل نانو ی آن ده برابر کوچک تر است . زنگی یو گفت : اما فراتر از آن , ما به دنبال ایجاد فیلم های باریک انعطاف پذیر و الاستیک هستیم که بتوان در تمامی سطوح از آن استفاده کرد و سبب باز شدن افق های کاربرد هولوگرافی شود .


تولید هولوگرام سه بعدی

یک الگوی تداخل که در یک صفحه با وضوح بالا ثبت میشود ,دو پرتو تداخل ایجاد شده توسط یک پرتو منسجم از یک لیزر و نور پراکنده شده توسط یک شئ . اگر پس از پردازش ,صفحه به درستی با نور تک رنگ مشاهده شود , یک تصویر سه بعدی از جسم دیده میشود .
هولوگرافی سه بعدی


فرآیند هولوگرافی

ضبط نوری از موج شی تشکیل شده توسط الگوی تداخل حاصل از دو لامپ نوری مولد دوجانبه متقابل است . در فرایند هولوگرافی , یک پرتو یک پارچه به دو تیر دو جزء تقسیم میشود که یکی شئ را تابش میدهد و دیگری یک رسانه را ضبط میکند . پراکندگی یا پراکندگی موج اول توسط جسم موجب میشود که موج شی که به طرف پرتو دوگانه دوم یا موج مرجع در محفظه نفوذ میکند و مداخله میکند .


فیلم باریک هولوگرافی

یک لایه ی نازک از یک ماده با یک فرایند میکروالکترونیک بر روی یک پایه ی عایق بندی شده در یک خلاء . از آن ها به طور معمول در فرایند های ضد انفجاری ,پرتو های هولوگرام شفاف ,فیلتر های رنگی ,فیلتر های نوار باریک , آینه های نیمه شفاف ,فیلتر های کنترل گرما ,آینه های بازتابنده ,پلاریزر ها و فیلتر های انعکاس استفاده میشود .

“ باریک ترین هولوگرام جهان ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.