کاربرد انواع هولوگرام

0 | 0
کد بلاگ : #177
تاریخ انتشار : سه شنبه, 19 مهر 1396 11:08
تعداد بازدید : 320
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کاربرد انواع هولوگرام
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هولوگرام های پروجکشن در نمایشگاه های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد، با استفاده از تصاویر هولوگرافی می توانبدون حضور فیزیکی به کار ها رسیدگی کرد

کاربرد هولوگرام پروجکشن

بسته بندی های هولوگرافی  باعث افزایش فروش محصولات خاص شده است . هولوگرام های پروجکشن چشم نواز هستند و درنمایشگاه های تجاری و فروشگاه های خرده فروشی استفاده میشود. میتوان آنها را برای نمایش اشیاء بسیار ظریف و ارزشمند مورد استفاده قرار داد . یک مثال قدیمی دراین باره موجود است آن هم تصویری از دستبند الماسی بود که در سال 1970 در نیویورک توسط یک پروژکتور در خارج از مغازه ی طلا و جواهر فروشی در پیاده رو قرار گرفته بود . آن نه تنها توجه عابرین پیاده  بلکه خبرنگاران تلوزیونی را به خود جلب کرده بود . در حقیقت چتر یکی از عابرین پیاده به او اصابت نمود و آن عابر در کمال ناباوری گمان کرد که این پدیده کار شیطان بود!

هولوگرام تجاری


کاربرد تصاویر هولوگرافی

در مثالی دیگر محققان برای تحقیق بر روی جمجمه ی شکسته ی2300 ساله ی لیندومن , به جای اینکه بر روی خود جمجمه تحقیق کنند  تصویر هولوگرافی آن را بررسی کردند .  حوزه ی علمی فارنسیک اسکاتلند از این تصویر هولوگرافی برای ساخت یک مدل فیزیکی بقای انسان پیش از تاریخ استفاده کرد . کاربرد دیگر هولوگرافی را در مایک دیتکا می بینیم , مربی فوتبال پیشین شیکاگو که تصویر هولوگرافی محرک خود را در زمانی که شخصا در رستورانش نبود , در آنجا قرار میداد . هولوگرام میتواند توسط افراد علاقه مند جهت سرمایه گذاری مدرن در تجهیزات  ساخته شود . این فرایند نیامند یک لیزر و یک  میز مجزا برای جلوگیری از حرکت اشیاء به هنگامی که فیلم در معرض نمایش است , می باشد.

هولوگرافی


کاربرد هولوگرام های تجاری

. هولوگرام ها به صورت تجاری میتوانند در مقادیر زیادی تولید شوند .  یک هولوگرام اصلی با استفاده از آثار هنری سهام برای تولید انبوه میتواند در با مقدار 2500 دلار ایجاد شود . این درحالی است که آثار هنری سفارشی میتواند از 5000 تا 10000 دلار هزینه بر باشد . بازپرداخت هزینه های تصویر از یک تا چهار سنت به ازای هر اینچ  (2.5 سانتی متر) بسته به حجم آن است . این نشان دهنده ی کاهش 40 درصدی است زیرا هولوگرام های برجسته در اواخر دهه ی 1970 در بازار عرضه شد . هولوگرام های پایان یافته میتوانند به اشیاء دیگر به عنوان برچسب های حساس به فشار (0.5 تا 1.5 سنت در هر کدام ) یا مهر زنی (تا پنج سنت در هرکدام ) متصل شوند . هنگامی که کار آثار هنری به اتمام رسید , حدود سه ماه طول میکشد تا مجموعه ای از هولوگرام های تجاری ایجاد و پخش شود . بر آورد شده است که در سال 1995 بیش از 200 میلیون دلار هولوگرام ایجاد و پخش شده است .

“ کاربرد انواع هولوگرام ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.