سیاه چاله هولوگرام

0 | 0
کد بلاگ : #173
تاریخ انتشار : یکشنبه, 3 مهر 1396 11:26
تعداد بازدید : 322
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سیاه چاله هولوگرام
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تحقیقات نشان میدهد که به جای اینکه فرد در سیاه چال بیفتد و نابود شود ,او میتواند بدون اینکه بفهمد جذب یک هولوگرام شود

سیاه چاله هولوگرامی در زمان

در فیلم ( در میان ستارگان ) شخصیت اصلی کوپر از سیاه چاله در زمان برای دیدن دخترش مورف که روز های پایانی عمر خود را میگذراند ,میگریزد . بعضی بحث بر این کردند که محتوای فیلم خیلی علمی است به طوری که بایستی در مدارس تدریس شود . در حقیقت  بسیاری از دانشمندان بر این باورند که هر چیزی که به سیاه چاله فرستاده شود ,احتمالا نابود خواهد شد . اما یک مطالعه ی جدید نشان میدهد که این ممکن است به این صورت نباشد .

تحقیقات نشان میدهد که به جای اینکه  فرد در سیاه چال  بیفتد و نابود شود ,او میتواند بدون اینکه بفهمد جذب یک هولوگرام شود .  یک مقاله نظریه ای شبیه به آن را به چالش میکشد . نظریه ای که بیان میکند : هر کسی که در سیاه چاله سقوط کند به دیوار آتشین برخورد کرده وبلافاصله ویران خواهد شد .
 هولوگرام

سیاه چاله های هاوکینگ

چهل سال پیش استیون هاوکینگ با کشف خود مبنی بر اینکه سیاه چاله ها واقعا سیاه نیستند ,شواهد علمی را تکان داد . فیزیک کلاسیک نشان میدهد که هرکس  در محور افق سیاه چال بیفتد نمیتواند از آن بگریزد . اما هاوکنگ نشان داد که سیاه چاله ها به طور مداوم  پرتو ها را انتشار میدهند پس از آنکه اثرات کوانتومی در نظر گرفته شود . متاسفانه برای سیاه چاله های معمولی آستروفیزیکی ,دمای این تابش بسیار پایین تر از پس زمینه ی مایکروویو جهانی است , به این صورت که تشخیص آنها فراتر از تکنولوژی فعلی است . محاسبات هاوکینگ در حال نابودی است . اگر یک سیاه چال دائما تابش را منتشر کند ,به طور پیوسته توده را از دست میدهد و در نهایت تبخیر میشود . هاوکینگ متوجه شد که این موضوع یک پارادوکس را نشان میدهد : اگر یک سیاه چاله از بین رود ,اطلاعات مربوط به آن برای همیشه نیز از بین خواهد رفت . این به این معناست که حتی اگر بتوانیم مقدار تابش را از یک سیاه چاله اندازه گیری کنیم هرگز نمیتوانیم شکل گرفتن ابتدایی آنرا دربیابیم . این یک قاعده ی مهم از مکانیک کوانتوم است که میگوید اطلاعات نمیتواند از بین برود و یا تشکیل شود .

جبر گرایی در سیاه چاله ها به چه معناست؟

راه دیگری برای این کار وجود دارد که پرتو های هاوکینگ  در زمینه ی جبرگرایی با سیاه چاله ها مشکل دارد . جبرگرایی به این معنی است که حالت جهان در هر زمان به طوری منحصر به فرد طریق دیگر حالت های آن در زمان های دیگر به دست می آید . این همان چیزی است که ما میتوانیم تکامل آنرا از طریق نجوم ریاضی و مکانیک کوانتوم ردیابی کنیم .

هولوگرافی

این به این معنی است که فقدان جبر ممکن است ناشی ازتطبیق دانستن عملکرد کوانتوم با نظریه گرانش انیشتین  دانست که نوعی مشکل بزرگ و هدف نهایی برای فیزیکدانان است . سیاه چاله های فیزیک  آزمونی را یرای هر تئوری گرانش کوانتومی را فراهم میکند . آن بایستی توضیح دهد که چه اتفاقی برای اطلاعاتی که پیشینه ی سیاه چال را ضبط میکنند می افتد .

جلوگیری از تبخیر سیاه چاله توسط هولوگرافی

برای دانشمندان دودهه طول کشید تا به یک راه حل دست پیدا کنند . آنان بیان کردند که اطلاعات ذخیره شده در یک سیاه چاله متناسب با سطح آن (دو بعد) نسبت به حجم آن (در سه بعد ) متناسب است . آنرا میتوانباگرانش کوانتومی جایی که سه بعد از فضا از یک جهان دو بعدی بدون گرانش بازسازی شود توضیح داد  که بیشتر به هولوگرام شبیه بود . به طور کوتاه با شروع تئوری بیشترین نظریه ی گرانش کوانتومی  از این طریق نشان داده  که هولوگرافیک است . با استفاده از هولوگرافی ما میتوانیم از تبخیر سیاه چاله در جهان دو بعدی بدون گرانش تعریف کنیم . به این معنی که قوانین معمول  مکانیک کوانتومی اعمال شود . این فرایند قطعی است ,همراه بانواقص کوچکی در پرتوها  که تاریخ سیاه چاله را رمز گذاری میکنند  . بنابراین هولوگرام به ما میگوید که اطلاعات در سیاه چاله ها از بین نرفته است ,اما  ردیابی نواقص در استدلال های هاوکینگ به طرز شگفت انگیزی سخت بوده است


“ سیاه چاله هولوگرام ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.