نقش تکنولوژی در آموزش

0 | 0
کد بلاگ : #161
تاریخ انتشار : یکشنبه, 9 مرداد 1396 11:16
تعداد بازدید : 436
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نقش تکنولوژی در آموزش
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
همراه با پیشرفت عظیم تکنولوژی آموزش هم روز به روز با شیوه های نوین روبه رو شد به طوری که آموزش های از راه دور رایج شد و هرکس از هر نقطه ای از جهان می تواند در کلاس های آنلاین حضور یابد

چگونه تکنولوژی سبب تحول در آموزش می شود ؟

تکنولوژی تصاویر  یا هولوگرام سه بعدی سبب آموزش مجازی می شود .تصاویر ابداعی شاخه ای از آموزش الکترونیکی را انتقال می دهند .دانش آموزان می توانند کنفرانس های تکنولوژی جدید را در هر مکانی به صورت آنلاین دریافت کنند .

تکنولوژی  هولوگرام سه بعدی از تصاویر سه بعدی حاصل می شوند .منبعی از نور به روی صفحه تابانده و سپس پخش می شود .نور دوم شی مورد نظر را برای ایجاد تصویر روشن می کند .دو منبع پس از ادغام با یکدیگر و شکست نور تصویر سه بعدی را به وجود می آورند .
هولوگرام سه بعدی

تکنولوژی آموزش از را دور

آموزش از راه دور شناخته ترین نوع آموزشی در آینده محسوب می شود .این نوع آموزش به استادان امکان می دهد دروس آموزشی را از طریق ابزار چند رسانه ای الکترونیکی به دانش آموزان انتقال دهند .هولوگرام سه بعدی نمایانگر زندگی به صورت تجربه می باشد . در این آموزش دانش آموزان هم چنین می توانند با استادان و سایر کاربران در ارتباط باشند .و هردو طرف می توانند حضور فیزیکی یکدیگر را درک کنند .

آموزش از راه دور در دانشگاه های آفریقای جنوبی و دانشگاه های سراسر کشور آزمایش شده است .مشکل اصلی در برگزار کردن آموزش از راه دور هزینه ی بالا و سرعت پایین اینترنت است .از آغاز قرن بیستم چالش اصلی درنحوه ی استفاده و به کارگیری رسانه های الکترونیک است .

مزایای تکنولوژی و تاثیر آن بر آموزش

  • مزایای این نوع یادگیری ادغام آموزش و یادگیری  می باشد .
  • روش های اینترنتی بسیاری برای کاهش اثر فاصله ها مستقل از مکان و زمان به کار گرقته شد .
  • پیش رفت در تکنولوژی دانش آموزان و معلمان را از آموزش سنتی و تخته های گچی به سوی تخته های هوشمند سوق داد.
هولوگرام سه بعدی


تکنولوژی آموزش در فضای مجازی

تکنولوژی هولوگرام سه بعدی در جهت برقرار کردن ارتباط زنده دو گروه تعهد می کند.در آینده این آموزش ها به طور مستقیم از کلاس های درس به فضای مجازی آموزشی انتقال پیدا می کند .مشخصه های اصلی در کلاس حقیقی چنان طبیعی به این تکنولوژی راه پیدا می کند که دانش آموزان حضور استاد را عینا تجربه می کنند .در این آموزش دانش آموز به طور ناخود آگاه از مسافت و ابزار الکترونیکی که میان او و استاد را فاصله ایجاد می کند را فراموش می کند .

مزایای آموزش از راه دور

توسعه ی تکنولوژی علاوه بر ایجاد روش های جدید به مهارت های جدید نیازمند است .کاربران این آموزش را به آسانی می پذیرند زیرا علاوه بر ادامه ی تحصیلات ،امکان دنبال کردن شغل حرفه ای خویش را بدون گرفتن مرخصی برای حضور در کلاس را دارند .این کلاس ها در هر زمان و مکان قابل برگزاری می باشد .مجموعه های آموزش از راه دور به آسانی و با قیمت پایین در اختیار همگان خواهد بود .

هولوگرام

امروزه آموزش ها تمرکز خود را بر ارتباطات نوشتاری و تبادل نظر به ضرر ارتباطات دیداری –شنیداری قرار داده است .اما با گسترده شدن بیش تر گوشی های هوشمند هولوگرامی و تبلت ها در میان دانش آموزان ارتباطات دیداری –شنیداری جای خود را پیدا کرده است .

اگر چه صفحه نمایش گوشی های هوشمند و تبلت ها در مقایسه با پروژکتورهای نمایش تصاویر سه بعدی که در آن از هولوگرام سه بعدی استفاده شده قابل مقایسه نیست ،اما این خود انقلاب عظیمی را به وجود آورده است .امروزه امکان نمایش تصاویر گوشی های هوشمند به صورت سه بعدی امکان پذیر است .

آموزش از طریق جهان واقعی احساس برتری نسبت به آموزش از طریق تخته را به همراه دارد .علت این است که دانش آموزان حس برتری نسبت به معلم و مطالب آموزشی پیدا می کنند و موضوعات را به راحتی به خاطر می سپارند .

 

 


“ نقش تکنولوژی در آموزش ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.