کاربرد هولوگرام در معماری و طراحی داخلی

0 | 0
کد بلاگ : #154
تاریخ انتشار : یکشنبه, 12 تیر 1396 11:47
تعداد بازدید : 639
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کاربرد هولوگرام در معماری و طراحی داخلی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هولوگرافیک نقش بسیار موثری در معماری و طراحی دارد و به خلاقیت و نوآوری بسیار کمک میکند

تاثیر پیشرفت تکنولوزی بر هولوگرام

رشد چشمگیر تکنولوژی یکی از ویزگی هایی است که این قرن را در زمینه ی علوم و تکنولوژی مدرن متمایز می کند، اما این رشد نیاز به حفظ حس خلاقیت ،نوآوری و اشتیاق برای ایجاد موازنه با فرهنگ جهانی دارد. خلاقیت واقعی یک ملت همان خلاقیت آزادانه ی یک هنرمند است که همیشه برای اعتلای ذهنش کوشیده ،نوآوری انرژی موروثی در ضمیر خودآگاه هنرمند برای رسیدن به مطلوبش است و تاکید روی فرهنگ وظیفه ای است که بردوش خود هنرمند است. هولوگرام یکی از مهمترین دستاوردها در زمینه ی علمی و تکنولوژی با استفاده از لیزر است ،هولوگرام تبدیل به یکی از پراستفاده ترین ابزار در حیطه های مختلف مخصوصا در زمینه ی هنرهای بصری و انتزاعی شده است.علی رغم کشف آن در ابتدای قرن 20 ام و برخلاف ویزگی های این تکنیک در مقایسه با ویژگی های هنری و تکنیکی که خصوصیات فوق العاده ای دارد , که مشخصا با خلق آثار هنرمند مرتبط است, همچنان یکی از رمزآلود ترین تکنیک ها و کمتر شناخته شده ترین در زمینه ی هنری است. مخصوصا در طراحی داخلی و معماری دردنیای عرب و خاورمیانه.

کاربرد هولوگرام


نقش هولوگرام در معماری 

بنابراین محقق مطالعه ی تکنیک سه بعدی " تکنولوژی هولوگرافیک  و هولوگرام" را مهم دانسته است. اصول و تکنیک های آن در توسعه ی آن, ذخیره ی هولوگرام, نمایش برچسب هولوگرامی و دیدگاه های آینده استفاده شده است و محقق کاربردهای آن را در این فن آوری را در زمینه ی معماری و طراحی داخلی بیان خواهد کرد. برای متنبه کردن طراحان از اهمیت آن و نیز استفاده ی بهینه از آن در رویه ی طراحیشان, و نیز به کارگیری تکنیک های آن در معماری و فضاهای داخلی, بسیار مفید خواهد بود.

بیان مساله ی تحقیق مرتبط با این پرسش است که چگونه می توانیم از کاربرد هولوگرام در معماری و طراحی داخلی استفاده کنیم و از کیفیت آن اطمینان حاصل کنیم. هدف تحقیق حاضر تعیین کاربرد هولوگرام در معماری و طراحی داخلی و نیز اطمینان از کیفیت آن است.

کاربرد هولوگرام 

نتایج اصلی حاصله از تحقیق درباره کاربرد هولوگرام در معماری

  •  می توانیم از ویدئو هولوگرام سه بعدی با استفاده از کامپیوتر, دیدگاه آینده ی طراحی های ارائه شده را برای نمایش طرح مربوطه و مطالعه ی اجزایش قبل از اجرا استفاده کنیم.
  •  انواعمختلف هولوگرام انواع خاص از اشیا مختلف را در یک زمینه ممکن می  سازند. و انواع دیگر آن امکان ترکیب نسبی رنگ ها در گوشه ی خاص زاویه دید ممکن می کنند. در مورد نمایش رنگ نیاز به تاباندن سه اشعه ی لیزر قرمز, آبی و سبز روی هولوگرام داریم.
  •  مشخص ی تصاویر هولوگرافیک داشتن پرسپکتیو نزدیک به واقعیت است, بنابراین معمار و طراح داخلی می توانند از این تکنیک برای نمایش طرح پیشنهادی خود ( مدل پیش فرض) استفاده کنند که تصاویری درون آن قرار گرفته , قابلیت حرکت در تمامی جهات را دارد و می تواند داده های طراحی را به خوبی نمایش داد.
  •  طراح از کاربرد هولوگرام  تکنیکی برای جذب بیندگان و نیز تقویت طراحی استفاده می کند, از تکنولوژی برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده می کنند.
  •  استفاده از تکنولوژی هولوگرام در معماری و طراحی داخلی کمک به رشد درک حسی و بصری در بعد سوم و چهارم می کند.

پیشنهاد می شود که محقق توجه به این تکنولوژی و ایجاد لابراتورها و استودیو هایی با قابلیت تصویرسازی هولوگرام لیزری را پیشنهاد می دهد. تحقیق پیشنهاد می دهد که نرم افزارهای مخصوص, تجهیزات و مواد مورد نیاز برای ایجاد تصاویر هولوگرافیک و هولوگرام ایجاد شود.

هولوگرام 


“ کاربرد هولوگرام در معماری و طراحی داخلی ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.