اصول اولیه برچسب گذاری بارکد

0 | 0
کد بلاگ : #133
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 آذر 1395 13:38
تعداد بازدید : 1556
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اصول اولیه برچسب گذاری بارکد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برچسب بارکددار یک ابزار بسیار مفید برای شناسایی نمونه، بهبود بهره وری فرآیندها ، حفاظت از اطلاعات ارزشمند و کاهش خطر بروز اشتباهات انسانی است.


معرفی بارکد

 بارکدگذاری و تشخیص خودکار  روشی است که در آن می توانیم وسایل و تجهیزات  را شناسایی کنیم و پیگیری نماییم را تغییر داده است. برچسب های بارکددار را می توان به صورت مجازی بر روی هر سطحی اعمال کرد و سرعت و قابلیت اعتماد مواد شیمیایی و نمونه ها را افزایش داد.

بارکد چیست؟

 یک بارکد به سادگی الگویی است که توسط رایانه خوانده می شود و در برگیرنده اطلاعاتی در مورد آیتمی است که بر روی آن قرار گرفته است. این بارکدها ممکن است خطی باشند که در آن اطلاعات به صورت سری خطوط در کنار هم قرار می گیرد. همچنین ممکن است بارکدهای دو بعدی طراحی شوند که از شبکه های مربعی، مستطیلی ، نقطه ای یا شش گوشه ای استفاده می کند. در هر دو مورد زمانی که اطلاعاتی مورد نیاز باشد، نشانه ها و شکاف های بین آن ها را می توان با کمک اسکنر  مطالعه کرد و بر اساس سیستم رایانه ای اطلاعات موجود در ان را رمزگشایی کرد.
بارکد

 چرا باید از برچسب های بارکددار در ازمایشگاه خود استفاده کنم؟

خودکار سازی فرایند با کمک برچسب های بارکددار می تواند خلاقیت و بهره وری کار شما را افزایش دهد، استفاده از داده های موجود را تسهیل نماید و  خطای ایجاد شده توسط دست نوشته های بد  یا داده های از دست رفته را کمتر نماید.

بر خلاف دست نوشته، بارکد چاپ شده بر روی برچسب ها  به سادگی در فرآیندهای آزمایشگاهی از بین نمی روند. به عنوان مثال وجود آب، مواد شیمیایی ، استفاده از الکل و قرار گرفتن در معرض حلال های مختلف این برچسب ها را از بین نمی برد.  مواد مقاومی که برای ساخت برچسب ها استفاده می شود نیز می تواند داده های موجود در این برچسب بارکد را مورد محافظت خود قرار دهد.


برچسب بارکد

 چه نوع  بارکدی را باید مورد استفاده قرار دهم؟

اولین مرحله در نظر گرفتن مقدار فضایی است که برای برچسب دارید. چه مقدار داده و اطلاعات باید در این فضا گنجانده شود؟ اگر رسانه شما بسیار کوچک است باید برچسب های بارکد مناسب با آن را در نظر بگیرید. یک کد دوبعدی بر روی درب ظرف به اسکن سریع کمک می کند و اطلاعات بیشتری در اختیار افراد قرار می دهد. محبوب ترین نماد برای بارکدهای خطی آزمایشگاهی، کد 128 است که فرمت متراکمی دارد و می تواند اطلاعات دارویی را در فضای کوچک بگنجاند. کد 128 در ISO/IEC 15417:2007 برای آزمایشگاه ها مشخص شده است. بارکدهای دو بعدی زمانی ایده آل خواهند بود که فضای خوبی وجود داشته باشد  و ماتریس داده یا فرمت QR انتخاب گردد.  ماتریس داده می تواند بیش از 2335 کاراکتر را در خود نگه دارد.  چنین بارکدهایی به اسکنرهای پیشرفته ای نیاز دارند و خواندن آن کمی دشوار است.


بارکدها

 چگونه بارکدها را چاپ کنیم؟

اگر در حال حاضر به نرم افزار طراحی برچسب و  پرینتر انتقال حرارتی با کیفیتی دسترسی دارید، چاپ کردن این برچسب ها در داخل شرکت می تواند یک گزینه مقرون به صرفه برای شما باشد. با این وجود برون سپاری چاپ برچسب  می تواند در زمان و سرمایه شما صرفه جویی کند.  زمانی که بارکد در برچسب های با کیفیت و مقاوم قرار می گیرد به یک گزینه عالی برای محافظت از ایتم های مختلف تبدیل می شود. به خاطر داشته باشید که شفافیت ، کلید اصلی برای خواندن سریع بارکدها توسط اسکنرهاست بنابراین اگر قصد دارید برچسب ها را در شرکت خود چاپ کنید  بهتر است موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

  • چاپ حرارتی می تواند دوام بیشتری نسبت به چاپ لیزری در اختیار شما قرار دهد.
  •  زمانیکه  اندازه کوچک باشد چاپ کردن برچسب بارکددار با 300dpi یا بیشتر شما را مطمئن می سازد که بارکد شارپی ایجاد می شود.
  • چاپ با کنتراست پایین ممکن است خواندن بارکد را دشوارتر کند. مطمئن شوید که پرینتر شما به خوبی نگهداری می شود و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می نماید.
  • زمانیکه اسکن با مشکل مواجه شد سعی کنید یک عنصر قابل خواندن برای انسان را قرار دهید.

برچسب بارکددار یک ابزار بسیار مفید برای شناسایی نمونه، بهبود بهره وری فرآیندها ، حفاظت از اطلاعات ارزشمند و کاهش خطر بروز اشتباهات انسانی است.

برچسب بارکد


“ اصول اولیه برچسب گذاری بارکد ” 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بازدید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت چاپ هولوگرام ایران می باشد.